Workshop Lectio Divina: 25/4

Veel christenen willen graag de Bijbel lezen, maar vinden het moeilijk om daar een goede vorm voor te vinden. Nu kent de christelijke traditie een al eeuwenoude vorm van Bijbel lezen die heel behulpzaam is om op een persoonlijke manier met de Bijbel om te gaan. Het gaat om de zogenaamde Lectio Divina. Letterlijk betekent dat: goddelijke lezing. Dat is een geestelijke manier van Bijbellezen die erop gericht is dat je leven er zo door gevormd wordt dat je meer op Christus gaat lijken.

De Lectio Divina komt in beperkte vorm voor in de maandelijkse avonden voor christelijke meditatie, die sinds enkele jaren in onze kerk worden gehouden op de laatste donderdag van de maand. Daarbij wordt aansluiting gezocht bij een eeuwenoude kloostertraditie waarin meditatieve stilte, het lezen van Bijbelteksten en gebed op een bijzondere manier samenkomen. Voor liefhebbers wordt in een van onze buurkerken, de Fonteinkerk, aan de Schoterweg 14 in Haarlem, een workshop gegeven over de Lectio Divina.

Workshop op 25 april

Predikant Jos Douma houdt zich al jarenlang bezig met de theorie en praktijk van de Lectio Divina. Hij geeft ook regelmatig workshops om mensen te helpen de Lectio Divina te leren kennen en beoefenen. In het Handboek voor christelijke meditatie schreef hij ook het hoofdstuk over de Lectio Divina. Zelf publiceerde hij een boek over het thema van meditatief Bijbellezen: Als uw woorden opengaan. Mediterend Bijbellezen.

Op woensdagavond 25 april is er van 20.00 tot 21.45 uur een workshop Lectio Divina in de Fonteinkerk in Haarlem. Tijdens de workshop wordt een inleiding gegeven over de de theorie van de Lectio Divina, maar wordt er vooral ook praktische geoefend!

Deelname kost 5 euro (leesmateriaal, handouts, koffie/thee en naborrelen; ter plekke te voldoen). Iedereen is welkom. Er is ruimte voor maximaal 15 deelnemers. Opgave vooraf is daarom nodig.

Aanmelden

Aanmelden kan via een mailtje: josdouma@fonteinkerkhaarlem.nl of telefonisch: 023-5259862. Laat bij geen gehoor een voicemailtje achter die geldt als aanmelding.

(Afbeelding hoofdpagina door JMWK: Creative Commons Naamsvermelding licentie.)

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt cookies Info »

Europese wetgeving verlangt dat de volgende informatie aan u kenbaar wordt gemaakt:

Deze website maakt standaard gebruik van cookies om zo optimaal mogelijk te functioneren. Door op 'Accepteer' te klikken of deze site verder te bekijken stemt u daarmee in. Stemt u niet in, verander dan de cookie-instellingen van uw browser.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Sluit (close)