Nieuws uit de koepelgevangenis

Onze gemeente steunt al jaren het werk van het Diaconaal Centrum voor het Gevangenispastoraat.  De stichting die met een pastoraal medewerker en vrijwilligers aanwezig is in de koepelgevangenis van Haarlem. Veel gevangenen gaan daar door één van de moeilijkste periodes in hun leven.  Medemenselijkheid, aandacht, troost, bemoediging en op zaterdag kerkdiensten wordt hen geboden door onder andere de justitiepredikant, maar ook door de pastor  vrijwilligers van het DCG.

De afgelopen tijd is er nogal wat gebeurd bij het DCG.

Vertrek Ds. Anne Kooi

November vorig jaar heeft Anne Kooi het bestuur ingelicht dat zij een beroep in Brussel, België had aangenomen. Het was een jarenlange wens van Anne om een eigen gemeente te hebben. Toen de kans zich voordeed in Brussel heeft zij die met beide handen gepakt. Daarmee verloor het DCG haar zeer gewaardeerde directeur en predikant!

Dit was voor het bestuur aanleiding om eens kritisch naar de organisatie te kijken en om te oordelen of zij op de bestaande weg door wilde gaan, of dat het misschien goed zou zijn een aantal veranderingen door te voeren. Het is het laatste geworden. Het bestuur van het DCG heeft gekozen een aantal veranderingen door te voeren.

Verhuizing

Al sinds de oprichting is het DCG gehuisvest geweest  in een voormalig woonhuis in de Colensostraat in Haarlem-Noord. Op zich een prima onderkomen, maar het had wel een aantal nadelen.
Zo lag het nogal excentrisch ten opzichte van de koepel. Ook was het een vrij ‘eenzame’ locatie om vanuit te werken. Als gevolg hiervan werd het adres geheim gehouden. Het werd als onveilig beschouwd en ervaren dat ex-gedetineerden hier zomaar naar toe konden gaan, terwijl Anne Kooi daar alleen zat. Een bijkomend punt van zorg was dat het relatief vrij kostbare huisvesting was voor een kleine stichting als het DCG. Al met al voldoende reden voor het bestuur om naar andere huisvesting op zoek te gaan.

Sinds april van dit jaar huist het DCG in bij de diaconie van de Protestantse Gemeente Haarlem. Aangezien er meerdere gebruikers in het pand gehuisvest worden is het adres nu gewoon bekend en kunnen ex-gedetineerden langs bij het DCG. Daarnaast is het pand prima gelegen ten opzichte van station, centrum van Haarlem en de Koepel.

Nieuwe directeur: Helmine de Graaff

Naast deze verandering heeft het bestuur zichzelf ook de vraag gesteld of zij wederom een predikant in dienst wilde nemen, of dat een HBO opgeleide directeur/pastor ook goed zou passen binnen de doelstellingen van het DCG. Er is om diverse redenen voor de laatste optie gekozen. Een geschikte kandidaat is gevonden in de persoon van Helmine de Graaff. Zij is tot voor kort werkzaam geweest bij Youth for Christ, waar zij een leidinggevende positie had.

Sinds half april is Helmine enthousiast bij het DCG aan de slag gegaan.

Door haar komst lopen de werkzaamheden gewoon goed door en is de presentie van het DCG in de koepel gewaarborgd. Er is weer zorg voor alle gedetineerden die daar om vragen, de diensten op de zaterdagen worden gehouden en de gespreksgroepen komen weer op de vaste tijden bij elkaar. Door de enorme inzet van vrijwilligers en de justitiepredikant is alles gedurende de vier maanden na Annes vertrek toch goed doorgelopen.

Ook meedoen?

Het DCG is altijd nog op zoek naar vrijwilligers. Heeft u tijd over, wilt u zich inzetten voor uw gedetineerde medemens, laat het alstublieft weten. De taken zijn divers. Er zijn altijd vrijwilligers nodig bij de kerkdiensten op de zaterdagochtend, maar zo kunnen we ook heel goed hulp gebruiken voor administratieve ondersteuning, redactioneel werk voor de nieuwsbrief, noem maar op.

Heeft u interesse?  Heeft u vragen? Wilt u zich voor een taak aanmelden? Bel gewoon naar het DCG. Het nieuwe telefoonnummer van het DCG is 06-48 41 07 12. Mailen kan natuurlijk ook naar dcg.haarlem@antenna.nl

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt cookies Info »

Europese wetgeving verlangt dat de volgende informatie aan u kenbaar wordt gemaakt:

Deze website maakt standaard gebruik van cookies om zo optimaal mogelijk te functioneren. Door op 'Accepteer' te klikken of deze site verder te bekijken stemt u daarmee in. Stemt u niet in, verander dan de cookie-instellingen van uw browser.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Sluit (close)