Monumentendagen: De smaak van de 19e eeuw

Geplaatst op 02-09-2010 door Alice Nederkoorn

Het thema voor de Open Monumentendagen (zaterdag 11 en zondag 12 september) is ‘De Smaak van de 19e eeuw’ en gelukkig hebben we genoeg in huis om de bezoekers te laten zien en proeven! Onze gebakscafé tijdens deze dagen vindt meestal gretig aftrek en is een gezellige ontmoetingsplaats. Aan alle kerkleden de vraag: wilt u een heerlijke koek of taart bakken? Zo kunnen we ook letterlijk de bezoekers onze smaak presenteren! Opgeven kan bij Alice Nederkoorn (nederkoorn@luthersekerkhaarlem.nl).

100 Jaar Consistorie

In de negentiende eeuw gebeurde er in ons kerkgebouw heel veel. Het was een roerige tijd, waarin we niet alleen een nieuw orgel kregen, maar ook nog een toren. De nieuwste snufjes op het gebied van gasverlichting werden toegepast en een modern, nieuw verwarmingssysteem verving de rokerige kachels.

Rond de overgang naar de twintigste eeuw werd de prachtige consistoriekamer gebouwd in een mengelmoes van stijlen en op die schepping van architect London, nu precies 100 jaar geleden, richten we tijdens de Monumentendagen in het bijzonder de schijnwerpers. Er zal een doorlopende videopresentatie zijn van het restauratieproces van de wandborden.

Tentoonstelling Apostellepeltjes

Daarnaast is er een kleine, maar unieke tentoonstelling van collecties Apostellepeltje te bewonderen, die door verschillende mensen in bruikleen zijn afgestaan en letterlijk de ‘Smaak van de 19e eeuw’ uitbeelden. Hier leest u er meer over.

Het Korenlint

Tijdens het Monumentenweekend zullen zich tientallen koren op allerlei locaties presenteren. De programmaboekjes met alle optredens en de te bezichtigen monumenten kunt u in de kerk vinden. Op zaterdag treden in onze kerk op:

  • 15.00-15.20 uur: Servants of the Lord
  • 16.00- 16.20 uur: Kennemer Vrouwenkoor

Op zondag:

  • 13.20- 13.40 uur: Zingen voor Leven
  • 14.00-14.20 uur: Oude Bavo Cantorij.

Afsluitende Vesper

We sluiten de Monumentendagen bij ons in de kerk af op zondag om 16.30 uur met een Vesper, voorgegaan door ds. Sietse van Kammen en begeleid door organist Klaas Koelewijn. We hopen u ook daar te ontmoeten!

Laat een reactie achter