Maandag 26 oktober. De dag van het grote afscheid. Voordat ik deze dag beschrijf wil ik toch even memoreren dat ik veel respect heb voor bisschop John en de Algemeen Secretaris John Mahero. Heren die zich belangeloos gedreven en gesteund door hun geloof inzetten voor de ADC en ook nog functioneren als vader voor hun gezin om het dagelijks brood op tafel te krijgen. Ze zijn ruim 14 dagen met ons meegereisd en tijdens de busreis hebben ze niet alleen alles geregeld voor ons, maar ook de zorgen op het kantoor behartigd. Geweldig deze mannen!
Goed, we hadden nog één klusje, namelijk op bezoek bij de burgemeester van Nairobi. We hebben daar met hem gesproken en hij legde uit dat de sloppen wijken erg moeilijk te beïnvloeden en of te verbeteren zijn omdat er krachten binnen die gemeenschap leven die er belang bij hebben dat het zo blijft. Hij vertelde ook dat in één van de wijken nu cholera was uitgebroken. Hij is wel aan het werk om de grond waar nu de kerk van de ADC staat in eigendom van de ADC te geven. Dat is voor de ADC heel belangrijk. Na het bezoek zijn de nodige foto’s genomen waarbij de burgemeester, de bisschop en de haarlemse gasten de hoofdrol speelden, met daarnaast nog een heleboel andere mensen.
Na de lunch gingen we terug naar het hotel om de koffers te pakken en ons klaar te maken voor de reis naar huis. Met velen naar het vliegveld, alwaar we echt scheiden moesten. Dat was wel wat. Wij terug naar onze ‘Balkenende norm’ en ‘AOW problemen’ en zij op zoek naar eten voor morgen.
Alle dagen:
- Maandag 12/10-Dinsdag 13/10: Aankomst
- Woensdag 14 oktober: Bomen planten
- Donderdag 15 oktober: Naar school
- Vrijdag 16 oktober: Kuilen in de bushbush
- Zaterdag 17 oktober: Berg aan de horizon
- Zondag 18 oktober: Dienst
- Maandag 19 oktober: KAACR en meer
- Dinsdag 20 oktober: Hulppost
- Woensdag 21 oktober: RAPADO en Cola Royaal
- Donderdag 22 oktober: Masai Mara
- Vrijdag 23 oktober: Weeshuis
- Zaterdag 24 oktober: Nairobi
- Zondag 25 oktober: De schuurkerk
- Maandag 26 oktober: Terug naar de AOW-problemen
