Christelijke meditatie en zang

De 40dagentijd is bij uitstek een periode voor inkeer, bezinning en gebed. In maart kunt u op twee donderdagavonden meedoen aan een eeuwenoude traditie van christelijke meditatie en zang. We beginnen in de met een tweeluik over ‘overgave’ en ‘vrede’, en als dat bevalt, dan komt er een vervolg in de adventstijd.

Christelijke meditatie?

Middeleeuwse kloosters kenden een uitgebreide traditie van christelijke meditatie die vandaag nagenoeg is verdwenen. Deze meditaties vormden een belangrijke basis voor de ontwikkeling en groei van het geloof van monniken en nonnen. Er werd gemediteerd op bepaalde onderwerpen. Bijbelteksten en andere toepasselijke teksten werden gelezen en met meditatie, zang en gebed afgewisseld. Doel van deze oefeningen was, het hart te openen en zo tot een intenser geloofsbeleving te komen. Daarom was het belangrijk om tijdens deze oefeningen ook zelf te zingen. Er werden eenvoudige en veelal bekende liederen gezongen, echter zonder de begeleiding van muziekinstrumenten.

Nieuw leven voor oude rijkdom

Vandaag kennen wij meditatie vooral door oosterse geloofstradities. We weten niet meer dat de middeleeuwen een rijke christelijke traditie van meditatie kenden. Graag zou ik deze traditie, waarnaar ik als musicologe al sinds een aantal jaren onderzoek verricht, in onze kerk nieuw leven willen inblazen. Daarbij maak ik gebruik van zowel middeleeuwse als hedendaagse technieken.

Wat gaat er gebeuren?

We zullen met elkaar in een kring zitten (op kussens en/of stoelen) en volgens een eenvoudig schema over een onderwerp met elkaar zingen, bidden en mediteren. Per keer zal het ongeveer een half uur duren. Brengt u aub uw eigen kaarsje in een glaasje mee! Kom gerust een keer kijken, neem iemand mee! U bent van harte welkom!

Waar en wanneer?

  • Donderdag 18 maart, 20:00 uur, Lutherse Kerk Haarlem, Witte Herenstraat 22. Thema: Overgave
  • Donderdag 25 maart, 20:00 uur, Lutherse Kerk Haarlem, Witte Herenstraat 22. Thema: Vrede

Meer info?

Mail naar u.hascher@musicadevota.com

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt cookies Info »

Europese wetgeving verlangt dat de volgende informatie aan u kenbaar wordt gemaakt:

Deze website maakt standaard gebruik van cookies om zo optimaal mogelijk te functioneren. Door op 'Accepteer' te klikken of deze site verder te bekijken stemt u daarmee in. Stemt u niet in, verander dan de cookie-instellingen van uw browser.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Sluit (close)