Cadeau voor de ADC

Geplaatst op 07-09-2009 door Meta van Schaik

De African Divine Church in Kenia bestaat dit jaar 60 jaar. In Kenia vieren ze dat door een zeer uitgebreide kerkdienst te houden. Een dienst met veel muziek, toespraken, dans en net zoals hier formaliteiten.

Op 26 juli jl. was het zo ver, het werd een happening van wel zes uur. Onze vertegenwoordigster via Kerk in Actie, Elise Kant was daarbij aanwezig. Namens de drie Haarlemse kerken heeft ze een cadeau uitgereikt.

Het cadeau was een antependium, u weet wel zo’n mooi bewerkt doek zoals die op de tafel hangt die voor de preekstoel staat. Op dit antependium staan twee kruizen afgebeeld en een korenaar. De korenaar staat symbool voor de opstanding.

Elise Kant vertelde dat ze een aantal dagen voor de plechtigheid al bij de African Divine Church in Boyani was. Tussendoor moest ze nog naar Oeganda voor een dienstbezoek. Ze gaf het ingepakte cadeau aan de aartsbisschop John met de vraag of hij dit wilde bewaren tot de dienst van die zondag daarna.

Ze had erbij verteld dat het een cadeau was van de Haarlemse kerken en dat ze dat op die zondag de 26e wilde uitreiken. Nou, dat wilde de bisschop wel. Hij begreep kennelijk best dat Elise niet onnodig met dit cadeau naar Oeganda en weer terug wilde reizen. Teruggekomen voor het feest vernam Elise dat het cadeau in de werkkamer van de bisschop hing. Hij had zijn nieuwsgierigheid niet kunnen bedwingen en vond het cadeau zo mooi dat hij het in zijn werkkamer had opgehangen. Elise heeft vervolgens uitgelegd dat dit doek een plaats heeft op de tafel voor in de kerk, waarop de algemeen secretaris van de African Divine Church een digitale foto uit zijn camera tevoorschijn toverde en een antependium uit onze kerk liet zien.

Op deze wijze zijn wij als kerken hier en daar dan ook verbonden: een zelfde soort antependium in onze kerken. Of het antependium nu ook echt in de kerkzaal van Boyani hangt, vertelt het verhaal niet.

Laat een reactie achter